Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Zakończenie sezonu w pięknym stylu. Wygrana z Oleśnicą

Ostatni mecz w tym sezonie zespół SMK Lubin rozegrał na własnym parkiecie. Drużyna „lwów” podjęła wicelidera Team-Plast KK Oleśnica. Emocjonujące spotkanie, pełne zwrotów akcji, zakończyło się zwycięstwem lubińskich koszykarzy 66:58!

To nie był łatwy sezon dla SMK. Zespół uszczuplił się o kilku zawodników z podstawowego składu i od dłuższego czasu drużynę wspierają wychowankowie – jak się okazuje, z całkiem niezłym skutkiem. Sobotnim meczem lubinianie udowodnili, że mimo przeciwności wciąż potrafią grać na bardzo dobrym poziomie i zafundować kibicom wspaniałe zwycięstwa.

Mecz z Team-Plast KK Oleśnica rozpoczął się dość chaotycznie. Zawodnicy SMK Lubin nie popisywali się pracą w obronie i popełniali błędy w ataku. W ten sposób przeciwnik szybko wypracował sobie kilkupunktową przewagę. Po zakończeniu pierwszej kwarty SMK Lubin postawiła na organizację w grze obronnej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Lubinianie nie pozwolili już Oleśniczanom na rzucenie więcej niż 15 oczek na kwartę. Na przerwę schodzili przegrywając 25:31, jednak druga połowa meczu kształtowała się już znacznie korzystniej. Zawodnicy znacznie poprawili skuteczność zza łuku, trafiając czterokrotnie za trzy punkty. Ostatni z tych rzutów Pawła Macowicza to akcja 3+1 równo z syreną kończącą trzecią kwartę. To dało lubinianom prowadzenie 47:46. Czwarta kwarta to już popis gry obronnej, a w ataku pojawił się duży spokój. To szybko zaprocentowało odskoczeniem na 7 punktów i tej przewagi drużyna SMK Lubin już nie oddała. Zwieńczeniem meczu była wygrana z wiceliderem 66:58.

Zespół SMK Lubin serdecznie dziękuje kibicom za wsparcie!

Punkty dla drużyny zdobyli: Macowicz 19(5), Dwornik 17(1), Słaby 12, Zadrożny 10, Skibiński 6(2), Lenczuk 2, Benier, Durski, Stelmach, Wawrzyńczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *