Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Wchodzimy do grupy mistrzowskiej III Ligi

Podczas meczu z Trustmate KKS Kobierzyce walczyliśmy zarówno o utrzymanie pozycji lidera w tabeli, jak i o udział w grupie mistrzowskiej trzeciej ligi dolnośląskiej. Osiągnęliśmy to zwyciężając na własnym parkiecie 81:75. 

Pierwsze spotkanie naszych drużyn okazało się bardzo gorzkie dla SMK Lubin. KKS Trustmate Kobierzyce wygrali aż 112:65 i przerwali zwycięską passę Lwów. Do rewanżu podchodziliśmy z dużym respektem i bez nacisku na odrobienie różnicy punktowej. Liczyło się po prostu zwycięstwo.

Początek spotkania ułożył się bardzo dobrze i już po dwóch minutach prowadziliśmy 7-0. Wysoka skuteczność z obwodu pozwoliła nam systematycznie odskakiwać gościom aż do wyniku 28-13. W końcówce KKS przycisnął w obronie i udało im się zmniejszyć stratę do wyniku 28-21.

Druga kwarta należała do przyjezdnych. Arkadiusz Piątek i Dawid Bartyzel punktowali raz za razem i wyprowadzili swoją drużynę na prowadzenie 39-35, co zmusiło trenera Grzesika do wzięcia czasu. Kilka mocnych słów i lubinianie wrócili na właściwe tory. Najpierw celną trójką popisał się Damian Szablewski, a następnie fantastycznie grający Miłosz Olejniczak trafił lay up oraz dorzucił dwa punkty z osobistych.

Po pierwszej połowie prowadziliśmy 45:41 co zwiastowało spore emocje w dalszej części meczu. Po przerwie dużo lepiej funkcjonowała nasza obrona, co pozwoliło na dorzucenie punktów z szybkiego ataku. Dużo gry 1 na 1 Damiana Dwornika i ponownie Miłosza Olejniczaka pozwoliło na wygranie kwarty 18-12 i powiększenie prowadzenia do 10 oczek.

W ostatniej odsłonie zagraliśmy bardzo nerwowo, co pozwalało przeciwnikowi na odrabianie strat do tego stopnia, że na minutę przed końcem prowadziliśmy zaledwie dwoma punktami. Kolejny czas dla naszego trenera, po którym dwoma skutecznymi akcjami popisał się ponownie bohater spotkania Miłosz Olejniczak. Po emocjonującej końcówce wygraliśmy cały mecz 81:75 utrzymując pozycję lidera. Tą wygraną zapewniliśmy sobie już udział w grupie mistrzowskiej 3 ligi dolnośląskiej.

SMK Lubin: Olejniczak 24, Szablewski 20(1), Dwornik 16(1), Toś 7(1), Macowicz 5(2?), Iłowski 4, Zadrożny 2, Słaby 2, Dziedzic 1, Benier, Skibiński, Wawrzyńczyk.

FOTO: MARCIN RZEPKA