Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

W Wałbrzychu o mistrzostwo grupy A

Już dziś nasza drużyna rozegra wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych, który aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli. 

W pierwszym meczu, który odbył się na lubińskiej hali,  po emocjonującym spotkaniu zespół SMK Lubin wygrał 68:58. Tym razem o zwycięstwo również nie będzie łatwo. Młody zespół wałbrzyszan cechuje waleczność, presja na piłkę oraz szybkie przejście do ataku. W ich drużynie są również osoby odpowiedzialne za rozciągnie gry i skuteczne rzuty z dystansu. Tak zbalansowany rywal nie będzie łatwy do ogrania, tym bardziej, że gospodarze jeszcze nie przegrali na własnym parkiecie.

– Atmosfera w drużynie jest świąteczna, ale w ostatnim meczu w tym roku musimy zmienić ją na wojenną. – Przekonuje Michał Grzesik, trener SMK Lubin. – Teraz każde spotkanie ma dla nas olbrzymie znaczenie. Musimy być skoncentrowani i walczyć do ostatnich sekund, abyśmy przed kolejną rundą byli na dodatnim bilansie. W tabeli grupy A i B jest duży ścisk, więc każda wygrana jest na wagę złota. W Wałbrzychu damy z siebie wszystko aby święta zacząć w dobrym nastroju.

Mecz odbędzie się dzisiaj w Hali Wałbrzyskich Mistrzów o godzinie 17:00.