Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

W rundzie rewanżowej grupy A wygraliśmy wszystko

Zwycięstwo w Paczkowie, to najlepszy dowód na waleczność lubińskich lwów. Mimo, że mecz rozegrany z drużyną ZKK Orzeł Ziębice nie miał wpływu na kolejną rundę, zespół SMK Lubin zamierzał podtrzymać passę i wygrać ósme spotkanie z rzędu.

Początek pierwszej kwarty był bardzo niemrawy, jeszcze w 5. minucie tablica pokazywała wynik 3:4 dla SMK. Nasz zespół  rozkręcił się jednak i bardzo szybko zbudowaliśmy dziesięciopunktowe prowadzenie. Kolejna odsłona rozpoczęła się od wymiany punkt za punkt, ale już po kilku minutach znowu złapaliśmy wiatr w żagle i nasza przewaga wzrosła do 20 oczek. Połowę zamknęliśmy wynikiem 43:24.

Po przerwie weszliśmy z mocnym uderzeniem i było już jasne, że w tym meczu niespodzianki nie będzie. Wypracowana przewaga 30 punktów (57:27) pozwoliła na eksperymentalne ustawienia składu. W ostatniej odsłonie w pewnym momencie prowadziliśmy już 40 punktami, ale w końcówce gospodarze oddali kilka celnych trójek zmniejszając różnice.

Spotkanie zamykające nasze zmagania w grupie A 3 ligi koszykówki mężczyzn zakończyło się wynikiem 87:55. SMK Lubin: Olejniczak 15, Chuikov 14, Iłowski 14, Szablewski 14, Macowicz 10(2), Toś 7(1), Klimczuk 4, Dziedzic 4, Słaby 3, Zadrożny 2, Skibiński.