Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

U 13: dwa mecze z Wrocławianami

Nasze młode lwy po raz kolejny udowodniły, że w ich piersiach biją waleczne serca. W sobotę drużyna U13 zmierzyła się z dwoma wrocławskimi zespołami. Oba mecze pokazały zaangażowanie i wolę walki naszych zawodników. 

Podczas wyjazdowych rozgrywek w Gorzowie Wielkopolskim poprzeczka ustawiona była bardzo wysoko. Jak wiadomo WKK Wrocław, to bardzo silny ośrodek sportu. Nie zraziło to jednak naszych zawodników. Do obu spotkań podeszli z pełnym zaangażowaniem i wolą walki.

W pierwszym spotkaniu przeciwnicy z WKK I Wrocław nie pozwolili nam na zbyt wiele. Częste straty skutkowały wyprowadzaniem szybkich ataków, które kończyły się łatwymi punktami dla wrocławian. Rozgrywka zakończyła się wysokim zwycięstwem WKK I – 96:6. Drugi mecz zagraliśmy z WKK II Wrocław. To spotkanie również zakończyliśmy porażką, ale postawa naszych zawodników była już o niebo lepsza. Walczyliśmy w obronie, zdobywaliśmy punkty w ataku, widać było pełne zaangażowanie. Zdobyliśmy 23 punkty, przy stracie 54 oczek.

– Mogło być lepiej, ale na to potrzebujemy jeszcze czasu. Najważniejsze, że chłopcy wkładają w grę całe serce, a to na pewno zaprocentuje w przyszłości. – komentuje Piotr Matusiak, trener drużyny U13 SMK Lubin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *