Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Rundę rewanżową otwieramy zwycięstwem!

Tydzień temu zamykaliśmy I rundę wygraną z ZZKK Orzeł Ziębice. W niedzielę kolejnym zwycięstwem otworzyliśmy rundę rewanżową! Pokonaliśmy zespół IgnerHome Polonia Świdnica 86:68.

Mecz z IgnerHome Polonia Świdnica zaczęliśmy agresywną obroną, która zaowocowała szybkimi kontrami wyprowadzając nas na 11 punktową przewagę. Ostatnie trzy minuty należały jednak do rywala, który zmniejszył przewagę do 2 oczek. Druga kwarta to już popis gry ze strony naszego zespołu. Bardzo dobra defensywa, szybki i skuteczny atak. Systematycznie zwiększaliśmy prowadzenie. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 49:33. W drugiej połowie w szeregi drużyny wkradło się rozluźnienie, które skutecznie wykorzystał Damian Ozga zdobywając aż 14 punktów w tej części spotkania. Na szczęście po przerwie technicznej trener Michał Grzesik wstrząsnął zespołem i wróciliśmy do swojej gry ponownie odskakując rywalowi na kilkanaście oczek. Ostatnia kwarta nie pozostawiła złudzeń, która drużyna była lepsza w tym spotkaniu. Cały mecz skończył się wynikiem 86:68.

Po tej wygranej SMK Lubin zajmuje I miejsce w tabeli grupy A (Górnik Trans.eu Wałbrzych rozegra mecz 8. kolejki dopiero w środę).

SMK Lubin: Macowicz 22(3), Dwornik 17, Iłowski 17, Słaby 14(1), Olejniczak 6, Benier 4, Toś 4, Turcza 2, Dziedzic, Skibiński, Przysada