Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Przegrywamy w derbach Zagłębia Miedziowego

Początek wyjazdowego spotkania należał do SMK, jednak gospodarze szybko się przebudzili. Wynik oscylował w okolicach remisu, aż do ostatnich minut pierwszej części meczu. W drugiej połowie rozgrywki, obie drużyny dostarczyły niemałych emocji widzom wirtualnej transmisji.

W II kwarcie konsekwentna gra KS Basket Legnica pozwoliła na zbudowanie przewagi dwunastopunktowej, ale zaledwie minuta agresywnej obrony SMK pozwoliła na to, aby jeszcze przed przerwą zmniejszyć różnicę do 44:39. Od początku trzeciej kwarty to nasza drużyna przejęła inicjatywę, niestety nie unikaliśmy prostych błędów, przez co nie udało nam się odskoczyć na większą przewagę i było jasne, że mecz do samego końca będzie trzymać wszystkich w napięciu. Kibice zebrani przed monitorami komputerów i urządzeń przenośnych, nie mogli narzekać na nudę. Kiedy wydawało się, że KS Basket Legnica pewnie wygra mecz, prowadząc na trzy minuty przed końcem 79:70, nasza drużyna ponownie włączyła wyższy bieg i agresywnie broniła akcję za akcją, odrabiając całą stratę.

Przy wyniku 78:79 dla gospodarzy, doszło do bardzo kontrowersyjnego zdarzenia, które później wielokrotnie analizowaliśmy na relacji video. Wychodzący z kontrą Damian Szablewski był ewidentnie faulowany przez Łukasza Chmielewskiego, jednak sędzia odgwizdał przewinienie ofensywne, które było jednocześnie piątym faulem naszego zawodnika. To wprowadziło lekkie zamieszanie w naszej drużynie. Mimo to, udało nam się wyjść na prowadzenie 80:79.

W kolejnej akcji faulowany był Stanisław Sergiel, który z zimną głową wykorzystał oba rzuty osobiste i wyprowadził KS Basket na prowadzenie 81:80. Niestety, mimo, że mieliśmy jeszcze sporo czasu na rozegranie akcji, straciliśmy piłkę i to Legniczanie ponownie punktowali wygrywając cały mecz 83:80.

Gratujemy gospodarzom wygranej i kwalifikacji do grupy walczącej o awans do II ligi.

SMK Lubin: Szablewski 21, Iłowski 13, Macowicz 11(1), Madej 10, Skiba 10(2), Benier 8(1), Bęben 7(1), Bunkiewicz, Durski, Skibiński, Ludwig