Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Pokonaliśmy Team-Plast KK Oleśnica!

Mecz z Team-Plast KK Oleśnica zamykał trzecią kolejkę grupy mistrzowskiej 3 ligi DZ Kosz. Niedzielne popołudnie przyciągnęło sporą liczbę kibiców, którzy głośno dopingowali nasz zespół. Nagrodą było wysokie, już jedenaste z rzędu zwycięstwo SMK Lubin.

W I kwartę lepiej weszli goście, głównie dzięki wysokiej skuteczności zza łuku. Do 5. minuty Oleśniczanie prowadzili (11-10), ale to było wszystko na co pozwoliliśmy przyjezdnym. Run 8-0 uspokoił naszą grę i od tej pory stopniowo budowaliśmy przewagę. W tej części świetnie w ataku pokazał się Jędrzej Toś zdobywając 10 punktów. W kolejnej odsłonie uaktywnili się nasi gracze obwodowi i do przerwy prowadziliśmy 51:34. W drugiej połowie utrzymaliśmy przewagę i trener Grzesik mógł pozwolić sobie na grę całą rotacją. Mecz zakończył się wysokim wynikiem 91-57 dla SMK Lubin!

Po wygranej nasz zespół nie spoczywa jednak na laurach. Już w środę odbędzie się mecz na szczycie ze Śląskiem Wrocław, który jest aktualnie liderem ligi z takim samym bilansem.

SMK Lubin: Toś 17(3), Szablewski 17(1), Iłowski 16(1), Turcza 9, Słaby 8(1), Macowicz 8(1), Olejniczak 4, Markowicz 4, Dwornik 4, Chuikov 2, Wawrzyńczyk 2, Skibiński.