Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Mecze prawdy dla SMK Lubin

Już w najbliższą sobotę w hali sportowej KEN nadarzy się okazja, aby obejrzeć pojedynek dwóch czołowych drużyn trzeciej ligi koszykówki mężczyzn. Lubińskie lwy zajmujące aktualnie pierwszą pozycję, podejmą wicelidera KKS Kobierzyce. Mecz ten, to początek wielkiego sprawdzianu dla SMK Lubin. 

Dotychczasowe wyniki są obiecujące. Fakty są jednak takie, że w rundzie rewanżowej zespół SMK Lubin nie grał jeszcze z bezpośrednimi rywalami w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Ze względu na bardzo dużą ilość drużyn w naszym regionie, liga dolnośląsko-lubuska została podzielona na dwie grupy. System rozgrywek wygląda tak, że po rozstrzygnięciu rywalizacji w I fazie do grupy „mistrzowskiej” awansują po 4 najlepsze drużyny przenosząc punkty z rywalizacji między sobą (bez uwzględniania wyników z zespołami, które zagrają w grupie 9-16). Mimo że w tabeli SMK Lubin prowadzi (8 wygranych, 2 porażki), to bilans z drużynami, które najprawdopodobniej zagrają o awans, lubiński zespół ma nienajlepszy 1-2. Warto jednak dodać, że obie porażki zdarzyły się lwom w meczach wyjazdowych, a na własnym parkiecie jeszcze w tym sezonie nie przegrali. Jeśli SMK Lubin ma walczyć o awans do II ligi, to bardzo dobry moment, aby wyrwać komplet punktów i awansować do kolejnej rundy z korzystnym bilansem punktowym.

Terminarz wygląda następująco:

14.12 godz. 18:00 Lubin, Hala KEN – SMK Lubin vs. Trustmate KKS Kobierzyce (aktualnie 2 miejsce, bilans spotkań 7-3)

21.12 godz. 17:00 Wałbrzych, Hala Mistrzów – Górnik Trans.eu Wałbrzych (aktualnie 3 miejsce, bilans spotkań 7-3) vs. SMK Lubin

04.01 godz. 18:00 Lubin, Hala KEN – SMK Lubin vs. KKS Siechnice (aktualnie 4 miejsce, bilans spotkań 6-3)

Zapraszamy wszystkich do kibicowania!