Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Lwy pokonały Siechnice!

Do środowego pojedynku przystępowaliśmy po serii trzech porażek z rzędu. W odwrotnych nastrojach była drużyna KKS Siechnice, która wygrała wszystkie dotychczasowe mecze w grupie „mistrzowskiej” 3 ligi DZkosz i to oni byli zdecydowanym faworytem meczu.

Spotkanie oba zespoły rozpoczęły od niskiej skuteczności. Jednak to nasza drużyna szybciej złapała rytm i narzuciła swoją grę, wychodząc na niewielkie prowadzenie 15:10, które utrzymaliśmy do końca kwarty (22:18). Kolejna odsłona to wymiana punkt, za punkt. W naszych szeregach było widać agresję w obronie, co przekładało się na trudne decyzje rzutowe przeciwnika. Niemniej, dobrą dyspozycję potwierdzał celnymi trójkami Damian Oswald, co pomagało utrzymać Siechniczanom wynik w okolicach remisu. W końcówce ponownie delikatnie odskoczyliśmy i kwartę zamknęliśmy wynikiem 41:38.

W drugą połowę weszliśmy bardzo źle, przez pięć minut nie zdobywając punktu, dzięki czemu goście wyszli na najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu 51:43. To był jednak chwilowy przestój, z którego przebudził nas tercet Paweł Nowicki, Jacek Iłowski i Damian Szablewski. W dwie minuty powróciliśmy w okolice remisu (51:49) przejmując inicjatywę Do końca kwarty trwała wymiana punkt za punkt i zamknęliśmy ją wynikiem 59:59. Wynik był otwarty, ale dyspozycja dnia była po naszej stronie. Przez 6 minut Siechnice próbowały gonić rozpędzone Lwy, ale w ostatnich czterech minutach meczu punktowaliśmy już tylko my wygrywając spotkanie 80:69.

SMK Lubin: Szablewski 26(2), Macowicz 18(2), Nowicki 14, Iłowski 11, Bęben 9(1), Botuszyn 2, Bunkiewicz, Jamroży, Ludwig, Benier, Durski, Skibiński