Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Jaki był rok 2019 dla SMK Lubin?

Ostatnie 12 miesięcy było prawdziwym kalejdoskopem wydarzeń. Zanim jednak wejdziemy w Nowy Rok, poświęciliśmy chwilę na refleksję i podsumowanie 2019 roku. 

 

Łukasz Skibiński, wiceprezes SMK Lubin

Podsumowanie roku 2019 jest o tyle trudne, że mamy w nim koniec poprzedniego sezonu i praktycznie połowę aktualnego. Z punktu widzenia organizacji udało nam się zrobić to, co zakładaliśmy, czyli pozbierać się po spadku z drugiej ligi i zbudować zespół walczący o coś więcej niż środek tabeli. Bardzo istotne jest też to, że aktualnie mamy zawodników, którzy zżyli się z klubem i grają zarówno ze względu na jasny cel – walkę o podium, jak i o dobrą atmosferę, którą budowaliśmy przez lata. W grupach młodzieżowych dużym krokiem jest wypożyczenie dwóch zawodników do Zielonej Góry. To pokazuje, że powoli się rozwijamy i nasza praca jest zauważalna. W przyszłym roku życzyłbym nam, aby SMK rozwinęło się organizacyjnie, a także ustabilizowało na poziomie centralnym.

 

 

Michał Grzesik, trener pierwszego zespołu SMK Lubin w sezonie 2019/2020

Moja współpraca z zespołem 3-ligowym zaczęła się niedawno. Jestem w klubie dopiero od czterech miesięcy. Od samego początku jestem zachwycony etosem pracy, zapałem oraz intensywnością jaką zawodnicy pokazują na treningach. Co do zasad i zespołowości, jest to oczywiście proces, który ciągle jest w trakcie realizacji. Widać, że zawodnicy współpracują ze sobą już nie pierwszy sezon. Atmosfera i wzajemny szacunek są na wysokim poziomie. Ponieważ są zwycięstwa, w drużynie panuje obecnie dobry nastrój, jednak sezon dopiero się rozkręca,  a najważniejsze mecze jeszcze przed nami. Jestem z tych ludzi, którzy nie lubią oceniać swoich poczynań w trakcie. Od oceny jest koniec sezonu, na którego pozytywny odbiór ciężko pracuje bardzo wiele osób. W klubie wszyscy traktują się jak dobrzy koledzy, ale też zauważalny jest podział obowiązków i władzy. W takich warunkach pracuje się naprawdę dobrze. Dziękuję zarządowi oraz zawodnikom za szansę i zaufanie. Zrobię wszystko co w mojej mocy aby Was nie zawieść.

 

 

Szymon Pietraszek, trener Kadetów SMK Lubin

Rok 2019 pod względem sportowym kończymy z niedosytem. Po odejściu dwóch podstawowych zawodników do zespołu z Zielonej Góry oraz rezygnacji kilku innych, musieliśmy wspomóc się czterema osobami z młodszego rocznika. Na początku naszym celem nie był wynik, ale rozwój indywidualny poszczególnych graczy. Mimo sportowo nie najlepszego roku, wielu zawodników poczyniło ogromne postępy i z tygodnia na tydzień stają się coraz lepsi, co z czasem powinno przynieść rezultaty. Udało nam się zorganizować jako SMK dwa turnieje. Mamy szerokie grono rodziców, którzy dopingują nasz zespół, są z nami zawsze i wszędzie, za co jestem bardzo wdzięczny i bardzo dziękuję za ciągłe wsparcie. Wierzę, że praca którą wykonują chłopcy zostanie wynagrodzona, a o koszykówce w Lubinie już niebawem będzie głośno nie tylko za sprawą doskonałych wyników zespołu seniorskiego, ale także sukcesów grup młodzieżowych Życzę zawodnikom, rodzicom, kibicom, aby sportowo ten Nowy Rok był lepszy od mijającego, a gorszy od następnego.