Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Do zwycięstwa zabrakło spokoju

Mecz z liderem miał pokazać, czy środowe zwycięstwo SMK Lubin z KKS Siechnice było efektem wspólnej pracy, czy przypadkową niespodzianką. Mimo porażki z Team Plast KK Oleśnica można śmiało powiedzieć, że postęp, który drużyna wykonała zaczął procentować.

Pierwszą kwartę zaczęliśmy bardzo niemrawo, liczne straty i słaba obrona pozwoliły gościom „ustawić” mecz pod swoje dyktando. Prowadzili 6:12. następnie 8:18. W końcówce udało nam się zmniejszyć stratę do 7 punktów (13:21). Kolejna kwarta to kontynuacja skutecznej gry KK Oleśnica. Nie radziliśmy sobie z szybkim atakiem, często uciekając się do faulu. Straty, które robiliśmy przeciwnik zamieniał w proste punkty i po sześciu minutach drugiej kwarty przegrywaliśmy aż 22:42. Wtedy nareszcie nasza drużyna się przebudziła. Sygnał do ataku dał Damian Szablewski, który zdobył 7 kolejnych oczek, co pociągnęło resztę zawodników i już przed przerwą zmniejszyliśmy różnicę do zaledwie 8 punktów (37:45).

Drugą połowę kontynuowaliśmy odrabianie strat. Celne trójki „Szabli” oraz penetracje Pawła Nowickiego sprawiły, że w ostatnią część spotkania wchodziliśmy z zaledwie trzy punktowym deficytem. Gra toczyła się w okolicach remisu z niewielkim wskazaniem na gości. Wymiana punkt za punkt sugerowała, że będzie ponownie jak z KKS Siechnice nerwowa końcówka. Na cztery minuty przed końcem trzy kolejne akcje Team-Plast KK Oleśnica, mimo naszej dobrej obrony i trudnych pozycji rzutowych, zakończył skutecznie wypracowując bezpieczną przewagę, której nie oddał do końca. Naszej drużynie zabrakło spokoju i ostatecznie przegraliśmy 71:81.

SMK Lubin: Szablewski 32(5), Macowicz 12(2), Nowicki 12, Iłowski 7, Benier 4, Bęben 4, Bunkiewicz, Ludwig, Botuszyn, Skibiński, Ziółkowski