Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Derby dla SMK Lubin!

W tym spotkaniu legniczanie prowadzili jedynie… przez 7 pierwszych minut. Mecz rozegrany na własnym parkiecie zdecydowanie należał do nas. 

Stara sportowa prawda mówi, że derby rządzą się swoimi prawami, dlatego ten mecz wymagał od naszego zespołu podwójnej koncentracji. Szczególnie, że KS Basket Legnica w ostatniej kolejce pokonał Górnik Wałbrzych, czyli lidera grupy, co niewątpliwie wpłynęło korzystnie na morale naszego przeciwnika. Potwierdziły to pierwsze minuty meczu, które stały pod znakiem mocnej gry obronnej po obu stronach parkietu. Punkty zdobywane były mozolnie i jeszcze w 7 minucie Legniczanie prowadzili 6:9. Na więcej już przeciwnikowi nie pozwoliliśmy.

Bardzo dobrą zmianę dał Damian Szablewski rzucając szybko 4 pkt i ostatecznie prowadząc nas do wygrania pierwszej części meczu 14:11.
W drugiej kwarcie obraz za bardzo się nie zmienił. Twarda gra obronna, wymiana punkt za punkt z lekkim wskazaniem na nasz zespół i do szatni schodziliśmy z wynikiem 32:27.
Kilka mocnych słów Trenera Grzesika i trzecia kwarta zmieniła się w koncert gry naszego zespołu. Agresywna presja na piłkę, w końcu dobre zastawienie przy zbiórce pozwoliły skutecznie i szybko kontrować przeciwnika.
W tej części również odpalił kapitan Paweł Macowicz trafiając trzykrotnie zza linii 6.75m. Dzięki dobrej współpracy drużyny udało się wypracować bezpieczną 22 punktowa przewagę. W ostatniej odsłonie Basket Legnica zszedł jeszcze do 15 punktowy straty, głównie za sprawą Stanisława Sergiela, który tylko w tej części zdobył 15 punktow, ale końcowy wynik pozostał niezagrożony. Ostatecznie wygraliśmy derby 80:62 i zachowaliśmy pozycję lidera grupy A.
Za tydzień czeka nas kolejny ciężki mecz – wyjazd do Wschowy na mecz z WSTK.
Punkty dla SMK Lubin: Szablewski 22(3), Macowicz 16(5), Olejniczak 15(1), Toś 10, Dwornik 7, Turcza 6, Słaby 4, Benier, Przysada, Skibiński, Wawrzyńczyk.