Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Dobra passa przerwana

Exact Systems Śląsk Wrocław przerwał dobrą passę SMK Lubin. W środowym pojedynku nie udało się odnieść 12. zwycięstwa z rzędu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 82:45 dla wrocławian. Jak przyznaje trener lwów, bolesna porażka jest jednocześnie cenną lekcją. Lubiński zespół musi szybko wrócić do formy, bo już w niedzielę 16 lutego podejmie na własnym parkiecie SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra.

Drużyna z Wrocławia potraktowała mecz bardzo poważnie. W weekend zawodnicy Exact Systems Śląsk Wrocław zagrają w finale Młodzieżowego Pucharu Polski i starcie z SMK Lubin było dla nich ostatnim sprawdzianem. Spotkanie lubinianie rozpoczęli bardzo uważnie – skupieni i skoncentrowani. Śląsk cały czas był na prowadzeniu, jednak lwy wciąż deptały im po piętach. Do przerwy zespół Michała Grzesika przegrywał tylko pięcioma punktami (31-26). Obie drużyny świetnie radziły sobie w obronie.

Drugą połowę zawodnicy Śląska rozpoczęli bardziej agresywną obroną, podwajali, mocno atakowali zbiórkę. Niestety  dla lubinian, ich strategia okazała się skuteczna i spowodowała dużo strat, nieporozumień i frustracji w drużynie lwów. Dynamiczna gra przeciwnika mocno wytrąciła z równowagi graczy SMK Lubin, którym nie udało się już powrócić do rozważnego stylu gry, jaki prezentowali od początku meczu.

– Młody zespół Śląska udzielił nam dobrej lekcji koszykówki, wygrywając mecz aż 82:45. – Przyznaje Michał Grzesik, trener SMK Lubin. – Musimy wyciągnąć wnioski i szybko wdrożyć je w życie, ponieważ już w niedzielę gramy u siebie z Zastalem Zielona Góra.

WKS Śląsk Wrocław - SMK Lubin 82:45 (19:15, 12:11, 29:11, 22:8) Szablewski 15, Dwornik 12, Iłowski 6, Toś 5, Słaby 4, Macowicz 3