Witamy na oficjalnej stronie SMK Lubin

Sezon kończymy wygraną!

Na ostatni mecz Grupy B III ligi koszykówki nasza drużyna jechała do Zgorzelca z zamiarem rewanżu za pierwsze spotkanie, które przegraliśmy 79:84.

SMK lepiej weszło w mecz i mimo trafień Turowa z dystansu prowadziliśmy 10:6, a następnie 15:9. W tym momencie gospodarze wrzucili wyższy bieg i zaczęli wypracowywać przewagę, która na koniec kwarty wyniosła 22:17.

W kolejnej odsłonie Zgorzelec nie zwalniał tempa i systematycznie zwiększał dystans punktowy do naszej drużyny, najpierw na 36:24, a następnie na najwyższe prowadzenie 48:30. To był jednak moment, w którym nieśmiało do głosu dochodziło SMK, jeszcze przed przerwą niwelując stratę do 11 oczek (37:48).

W drugiej połowie nasza gra zaskoczyła i rozpoczęliśmy pogoń rzutami zza linii 6.75. Brylowali w tym Damian Szablewski i Cyprian Benier wspólnie trafiając 5 trójek, a swoją cegiełkę dołożył również Mateusz Bunkiewicz. Kwartę skończyliśmy przegrywając zaledwie 61:64.

W czwartej części meczu rozpędzone Lwy wyszły na prowadzenie. Po akcjach Jacka Iłowskiego i trójce Pawła Macowicza, na trzydzieści sekund do końca meczu prowadziliśmy 83:75. Wtedy stało się coś nieprawdopodobnego. Nasi zawodnicy za szybko się rozluźnili popełniając proste błędy przy wznowieniach i Turów równo z syreną końcową… Wyrównał na 85:85.

Czekała nas dogrywka, w której na szczęście zachowaliśmy zimną krew (choć na chwilę utraciliśmy ją w ostatnich sekundach regulaminowego czasu). Ostatecznie wygraliśmy 95:91!

Warto odnotować, że w barwach naszego zespołu zadebiutował nasz kolejny wychowanek Jakub Jamroży (rocznik 2004). Kuba, życzymy dalszego rozwoju i powodzenia w kolejnych spotkaniach!

SMK Lubin: Szablewski 32(6x3pkt.), Benier 20(4), Iłowski 19, Madeja 8, Macowicz 7(1), Bunkiewicz 7(1), Jamroży 2, Bęben, Ludwig, Skibiński.